Çalışma Bölge ve Saatleri Esnek Mesai Aile Hekimliği Ana Çocuk Sağlığı Sağlık Bilgileri Hizmet Standartları Hizmetlerimiz Dumansız Hava Sahası
 
  Hizmetlerimiz  
 
 

AİLE PLANLAMASI  HİZMETLERİ

Aile Sağlığı Merkezimizde; 
 Hap, Kondom dağıtımı 
 Güvenli Cinsel İlişki Danışmanlığı
 Emzirme Danışmanlığı 
 Beslenme Danışmanlığı 
 Aşı Hizmetleri 
 Persantil takibi
 Gebelik Danışmanlığı 
 Gebelikte Beslenme 
 Doğum Öncesi ve Doğum Sonrası Danışmanlık
 Lohusa Bakım ve İzlem

Gebeliği önleyi RIA ( Rahim içi araç,spiral )Uygulaması ve takibi

Üreme Sağlığı Danışmanlığı

Gebelikte diş sağlığı  hizmetleri verilmektedir. 

 
 
 

LABORATUVAR HİZMETLERİ

   Aile Hekimliği Birimimizde Direkt Grafi tetkikleri(röntgen) İl Digital Görüntüleme Yöntemi (PACS)ile istenip Sandıklı Devlet hastanesinde çekilen direkt grafi tetkikleri internet üzerinden görülebilmektedir.
   Hemogram,Biyokimya,Sedimentasyon,Tam İdrar ,kanda gebelik tetkikleri şimdilik Sandıklı Devlet Hastanesi tarafından bakılmaktadır.İlerleyen dönemlerde kanlar aile hekimliği birimimizde alınıp,haftanın belli günlerinde bu kanlar Sandıklı  Devlet Hastanesinde çalışılmak üzere araç ile götürülecek ve  internet üzerinden laboratuar sonuçları alınacaktır.

 

 
 

MUAYENE HİZMETLERİ

    Aile Hekimliği Birimi'mizde kış dönemi 08.00-12.00/ 13.00-17.00  yaz dönemi 08.00-12.00/13.30-17.30 saatleri arasında  poliklinik hizmetleri verilmektedir.Aile Hekimliği Birimi'mizde gerek kesin kayıtlı hastaların gerek misafir hastaların muayeneleri ve her türlü tıbbi işlemleri yapılmaktadır. Muayene sonrası ileri tetkik ve tedavisi gerekenler bir üst merkeze sevk edilmektedir.
 
    Perşembe günleri Emirhisar,Alacami,Arızlar,Çevrepınar ve Yeniköye mobil sağlık hizmeti verilmektedir.

 
 
 

RAPOR HİZMETLERİ

Aile Sağlığı Merkezimizde, Aile Hekimlerimiz uygun bulduklarında;
 İstirahat raporu 
 İş göremezlik raporu 
 Evlilik raporu 
 Ehliyet raporu   gibi raporları düzenlenmektedir.

 

EVDE BAKIM HİZMETLERİ

Evde Bakim Hizmetleri, ameliyat sonrası bakim gereksinimi olanlardan uzun sureli bakıma ihtiyacı olan hasta ve yaşlılara, yeni doğum yapan annelerden tedavisi evde de devam edilebilecek hastalara, kısa sureli hemşirelik hizmetlerine gereksinim duyanlardan, aşılama ve laboratuar tetkikleri gibi hizmetleri evinde veya işyerinde almak isteyenlere kadar çok geniş bir yelpazede ihtiyaç sahiplerine hitap etmektedir. Öncelikle aile hekiminizin durumunuz hakkında bilgisi yoksa bilgilendiriniz. Aile hekimiyle giderilebilecek bir probleminiz varsa bu şekilde çözülmüş olacaktır. Eğer sorun hastane hizmeti almayı gerektiriyorsa siz ya da aile hekiminiz 444 38 33 no lu telefondan arayarak başvuruda bulunabilir. Kaydınız alınıp, Evde Sağlık Hizmetleri Birimince en kısa surede randevu verilerek ziyaretiniz gerçekleştirilir.